Shanties 2006


23 - 26 lutego 2006 r.
w Krakowie

CK ROTUNDA
23.02 czwartek
godz. 20.00 - Koncert Inauguracyjny
cena: 35,00

cz. I. "Pociągnij go... Piratki. Heroiny. Ladacznice"
prowadzenie Marek Szurawski
W pierwszej części Koncertu Inauguracyjnego usłyszymy o roli i miejscu kobiety w świecie, którym rytm życia wyznaczony jest przez wiatr i wodę - w świecie żagli, a cała opowieść przy dźwiękach szant i piosenek żeglarskich, w których temat kobiety jest obecny.
A oto, co pisze o koncercie Mira Urbaniak - reżyser koncertu: "Człowiek żeglował od zawsze. Na pokładzie i pod żaglami zdobywał nowe lądy, chleb i sławę. I był to mężczyzna. A kobieta czekała na marynarza, żeglarza, rybaka, na brzegu lub... w tawernie. Na morzu, na pokładzie, pod żaglami była incydentem. Który się jednak zdarzał. Z przypadku zostawała bohaterką lub ladacznicą. Z wyboru - człowiekiem morza: marynarzem lub piratem. Tak mówi historia żeglugi. Dzisiejszą kobietę morza z tamtą łączą: równie świadomy wybór i determinacja. Już całkiem jawnie z mężczyznami lub samotnie pokonuje oceany, opływa przylądki, wygrywa regaty. Często przegrywa lądowe życie.
Taka będzie opowieść o kobiecie na morzu i przez morze doświadczonej: dramatyczna, zabawna, dwuznaczna. Historia kobiety dawnej i współczesnej - od morza uzależnionej i jak morze nieprzewidywalnej, ale mającej pewność, że ono ją nigdy nie zdradzi.

cz.II. "Wspomnienia XXV-lecia"
prowadzenie Waldemar Mieczkowski
Jak sugeruje podtytuł usłyszeć będzie można nie tylko znane wszystkim szlagiery, ale i zobaczyć zespoły już nie istniejące, które po latach, ponownie spotkają się na scenie.

Wystąpią m.in: Broken Fingers Band, Flash Creep, Gdańska Formacja Szantowa, Andrzej Korycki, Krewni i Znajomi Królika, Packet, Jerzy Porębski, Marek Szurawski, Grzegorz Tyszkiewicz, Bra-De-Li, Za Horyzontem, Passat, Kochankowie Rudej Marii.
24.02 piątek
godz. 18.00 - Koncert Szanty Klasycznej "Razem do lin"
cena: 35,00

prowadzenie: Andrzej Grzela, Wojciech Dudziński

Koncert szanty klasycznej - pieśni śpiewanych podczas pracy przez marynarzy na żaglowcach, prosty rytm i łatwe do zapamiętania słowa dziś prezentowane w swoim klasycznym brzmieniu, ale już przez "profesjonalne" zespoły i chóry. Wystąpią najlepsze polskie zespoły śpiewające szanty
a capella, tradycyjne brzmienie oraz dzisiejsze aranżacje tych pieśni ludzi morza dla wielu jest dziś jedynym prawdziwym odzwierciedleniem trudów pracy na żaglowcu.

Wystąpią m.in: Banana Boat, Klang, Mechanicy Shanty, Qftry, Ryczące Dwudziestki, Stare Dzwony, Tonam & Synowie, Chris Roche z Shanty Crew (Wielka Brytania), Pchnąć w Tę Łódź Jeża. godz. 23.00 - Koncert Jubileuszowy
cena: 35,00

prowadzenie: Jerzy Porębski

Koncert szant i piosenek żeglarskich, które przez 25 lat festiwalu zyskały sobie miano przebojów, tych śpiewanych dzisiaj jak i przed 20 laty. Przypomnimy gwiazdy i laureatów poprzednich festiwali, ich piosenki, które do dziś są nieodłącznym elementem każdego żeglarskiego spotkania. Koncert będzie również podsumowaniem plebiscytu na najpopularniejszego wykonawcę i na największy hit 25 lecia.

Wystąpią m.in: Cztery Refy, Andrzej Korycki, Krewni i Znajomi Królika, Mechanicy Shanty, Packet, Jerzy Porębski, Ryczące Dwudziestki, Marek Szurawski, Tonam & Synowie, Zejman i Garkumpel, Patryk Lee (USA) TS WISŁA

25.02 sobota
godz. 11.00 - Koncert dla Dzieci
cena: 9,00

prowadzenie: Mirek Kowalewski i Zbigniew Murawski
Dwugodzinny koncert-widowisko połączony z konkursami i zabawami dla uczestników specjalnie przygotowany dla najmłodszej publiczności. Wspólna wyprawa po skarby, nauka piosenek czy poznawanie trudnych tajników żeglugi to tylko niektóre elementy tego spotkania, do którego w tym roku zaproszeni zostali wykonawcy biorący udział w koncertach dla dzieci w latach poprzednich.

Wystąpią m.in: Andrzej Korycki, Jerzy Porębski, Ryczące Dwudziestki, Klang, Zejman i Garkumpel.
godz. 19.00 - Koncert Współczesnej Piosenki Żeglarskiej "Ląd na horyzoncie"
cena: 30,00

prowadzenie: Grzegorz Tyszkiewicz
Przez kolejne festiwale żeglowaliśmy po różnych morzach i warunkach atmosferycznych. Tegoroczny rejs będzie przypomnieniem tych wszystkich festiwali, każdy z zespołów zaprezentuje program nawiązujący do kolejnej tematyki poprzednich koncertów. Będą więc "góry lodowe", "sztormy" i "żywioły morskie", "wokółziemskie regaty", "zmaganie z Hornem" czy poszukiwanie "zaginionej Atlantydy".
Wspólna zabawa przy współcześnie brzmiących rytmach piosenek żeglarskich w wykonaniu zespołów z pełnym instrumentarium, gwarantujących niezapomniane wrażenia.

Wystąpią m.in: EKT Gdynia, Gdańska Formacja Szantowa, Mechanicy Shanty, Samhain, Sąsiedzi, Smugglers, Zejman i Garkumpel, Hambawenah, Drake, Long John Silver (Francja).
26.02 niedziela
godz. 17.00 - Koncert Finałowy "Wielkie żaglowce"
cena: 25,00

prowadzenie: Marek Szurawski
Koncert-widowisko "rejs na żaglowcu", rekrutacja załogi, ształowanie ładunku, podnoszenie kotwicy, pożegnanie portu i wypłynięcie na morze, obrzędy: "wieszania zdechłego konia" i "chrzest równikowy", praca przy żaglach wszystkim tym czynnościom towarzyszą lub je opisują szanty i pieśni kubryku. Na barwną opowieść o marynarskim życiu w XIX wieku zabierze nas Marek Szurawski - lider zespołu Stare Dzwony, który jako kapitan niecodziennej załogi złożonej z najlepszych zespołów szantowych będzie dowodził przez kilka godzin widownią krakowskiego festiwalu.
Koncert ten, to również podsumowanie festiwalu, wręczenie nagród prezentacja najlepszych zespołów Shanties 2006.

Wystąpią m.in: Banana Boat, Cztery Refy, Flash Creep, Gdańska Formacja Szantowa, Andrzej Korycki, Ryszard Muzaj, Perły i Łotry, Jerzy Porębski, Ryczące Dwudziestki, Marek Szurawski, Sąsiedzi, Smugglers, Stare Dzwony, Piotr Zadrożny, Chris Roche z Shanty Crew (Wielka Brytania), Long John Silver (Francja).
Tawerna Żeglarska "Stary Port"
od 23.02 (czwartek) do 27.02 (poniedziałek) odbędzie się w tawernie 5 koncertów towarzyszących w godz. od 23.00 do 02.00

Wstęp do tawerny tylko z biletami na koncerty festiwalowe (poza biletami na Koncert dla Dzieci) lub zaproszeniami.

opublikowane przez: admin - 2006-02-23 14:22:45

 Tes 32 Dreamer
 Sasanka 650
 Antila 22
 Tango 780S
 MAK 747
 Dealerzy jachtów żaglowych
Prowadzisz firmę czarterową? masz jacht, który chcesz wyczarterować? jeśli dodatkowo masz swoją stronę internetową gdzie opisujesz swoje łodzie - dodaj ją koniecznie do katalogu firm czarterowych
 Targi Wiatr i Woda n...
 Stan wody w rzekach
 Droga dojazdu do wyb...
 Prognoza pogody
pokaż archiwum...

Imieniny:
Alfredy, Wincentego, Włodzisława, Wodzisława
więcej o pogodzie...
Jeśli jesteś zainteresowany(a) nowościami na tej stronie, i chcesz być o nich informowany(a) na bieżąco wpisz poniżej swój adres emailowy.

Czarter jachtów MAZURY

Witamy na Mazurach ! Mamy przyjemność zaproponować Państwu spędzenie wolnego czasu na naszych jachtach. Budujemy je wyłącznie z myślą o Waszym wypoczynku i wygodzie. To co wyróżnia nas spośród innych firm czarterowych to przede wszystkim: - najniższe ceny - nowe Jachty o wysokim standardzie wykończenia - dwa porty: cichy, kameralny port w Pierkunowie k/Giżycka oraz ...

Silniki elektryczne zaburtowe do łodzi

Elektryczne silniki zaburtowe produkcji południowokoreańskiej marki „Flover”, do łodzi i jachtów, od 35 do 55 funtów, pięć biegów w przód, trzy biegi w tył, wskaźnik naładowania baterii, uchwyt teleskopowy, tanio, szybka dostawa. Zapraszamy do sklepu: www.corade.com.pl

Rejsy na Warcie czarter bez patentu na Wielkiej Pętli Wielkopolski

Wychodząc na przeciw Miłośnikom żeglowania na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski zapraszam na stronę http://www.rejsynawarcie.pl Oferujemy czarter bez patentu jachtów motorowych na szlaku WPW. Wszystkie informacje dostępne na stronie. Ahoj Przygodo!!! ;)
więcej >> dodaj >>