Shanties 2006


23 - 26 lutego 2006 r.
w Krakowie

CK ROTUNDA
23.02 czwartek
godz. 20.00 - Koncert Inauguracyjny
cena: 35,00

cz. I. "Pociągnij go... Piratki. Heroiny. Ladacznice"
prowadzenie Marek Szurawski
W pierwszej części Koncertu Inauguracyjnego usłyszymy o roli i miejscu kobiety w świecie, którym rytm życia wyznaczony jest przez wiatr i wodę - w świecie żagli, a cała opowieść przy dźwiękach szant i piosenek żeglarskich, w których temat kobiety jest obecny.
A oto, co pisze o koncercie Mira Urbaniak - reżyser koncertu: "Człowiek żeglował od zawsze. Na pokładzie i pod żaglami zdobywał nowe lądy, chleb i sławę. I był to mężczyzna. A kobieta czekała na marynarza, żeglarza, rybaka, na brzegu lub... w tawernie. Na morzu, na pokładzie, pod żaglami była incydentem. Który się jednak zdarzał. Z przypadku zostawała bohaterką lub ladacznicą. Z wyboru - człowiekiem morza: marynarzem lub piratem. Tak mówi historia żeglugi. Dzisiejszą kobietę morza z tamtą łączą: równie świadomy wybór i determinacja. Już całkiem jawnie z mężczyznami lub samotnie pokonuje oceany, opływa przylądki, wygrywa regaty. Często przegrywa lądowe życie.
Taka będzie opowieść o kobiecie na morzu i przez morze doświadczonej: dramatyczna, zabawna, dwuznaczna. Historia kobiety dawnej i współczesnej - od morza uzależnionej i jak morze nieprzewidywalnej, ale mającej pewność, że ono ją nigdy nie zdradzi.

cz.II. "Wspomnienia XXV-lecia"
prowadzenie Waldemar Mieczkowski
Jak sugeruje podtytuł usłyszeć będzie można nie tylko znane wszystkim szlagiery, ale i zobaczyć zespoły już nie istniejące, które po latach, ponownie spotkają się na scenie.

Wystąpią m.in: Broken Fingers Band, Flash Creep, Gdańska Formacja Szantowa, Andrzej Korycki, Krewni i Znajomi Królika, Packet, Jerzy Porębski, Marek Szurawski, Grzegorz Tyszkiewicz, Bra-De-Li, Za Horyzontem, Passat, Kochankowie Rudej Marii.
24.02 piątek
godz. 18.00 - Koncert Szanty Klasycznej "Razem do lin"
cena: 35,00

prowadzenie: Andrzej Grzela, Wojciech Dudziński

Koncert szanty klasycznej - pieśni śpiewanych podczas pracy przez marynarzy na żaglowcach, prosty rytm i łatwe do zapamiętania słowa dziś prezentowane w swoim klasycznym brzmieniu, ale już przez "profesjonalne" zespoły i chóry. Wystąpią najlepsze polskie zespoły śpiewające szanty
a capella, tradycyjne brzmienie oraz dzisiejsze aranżacje tych pieśni ludzi morza dla wielu jest dziś jedynym prawdziwym odzwierciedleniem trudów pracy na żaglowcu.

Wystąpią m.in: Banana Boat, Klang, Mechanicy Shanty, Qftry, Ryczące Dwudziestki, Stare Dzwony, Tonam & Synowie, Chris Roche z Shanty Crew (Wielka Brytania), Pchnąć w Tę Łódź Jeża. godz. 23.00 - Koncert Jubileuszowy
cena: 35,00

prowadzenie: Jerzy Porębski

Koncert szant i piosenek żeglarskich, które przez 25 lat festiwalu zyskały sobie miano przebojów, tych śpiewanych dzisiaj jak i przed 20 laty. Przypomnimy gwiazdy i laureatów poprzednich festiwali, ich piosenki, które do dziś są nieodłącznym elementem każdego żeglarskiego spotkania. Koncert będzie również podsumowaniem plebiscytu na najpopularniejszego wykonawcę i na największy hit 25 lecia.

Wystąpią m.in: Cztery Refy, Andrzej Korycki, Krewni i Znajomi Królika, Mechanicy Shanty, Packet, Jerzy Porębski, Ryczące Dwudziestki, Marek Szurawski, Tonam & Synowie, Zejman i Garkumpel, Patryk Lee (USA) TS WISŁA

25.02 sobota
godz. 11.00 - Koncert dla Dzieci
cena: 9,00

prowadzenie: Mirek Kowalewski i Zbigniew Murawski
Dwugodzinny koncert-widowisko połączony z konkursami i zabawami dla uczestników specjalnie przygotowany dla najmłodszej publiczności. Wspólna wyprawa po skarby, nauka piosenek czy poznawanie trudnych tajników żeglugi to tylko niektóre elementy tego spotkania, do którego w tym roku zaproszeni zostali wykonawcy biorący udział w koncertach dla dzieci w latach poprzednich.

Wystąpią m.in: Andrzej Korycki, Jerzy Porębski, Ryczące Dwudziestki, Klang, Zejman i Garkumpel.
godz. 19.00 - Koncert Współczesnej Piosenki Żeglarskiej "Ląd na horyzoncie"
cena: 30,00

prowadzenie: Grzegorz Tyszkiewicz
Przez kolejne festiwale żeglowaliśmy po różnych morzach i warunkach atmosferycznych. Tegoroczny rejs będzie przypomnieniem tych wszystkich festiwali, każdy z zespołów zaprezentuje program nawiązujący do kolejnej tematyki poprzednich koncertów. Będą więc "góry lodowe", "sztormy" i "żywioły morskie", "wokółziemskie regaty", "zmaganie z Hornem" czy poszukiwanie "zaginionej Atlantydy".
Wspólna zabawa przy współcześnie brzmiących rytmach piosenek żeglarskich w wykonaniu zespołów z pełnym instrumentarium, gwarantujących niezapomniane wrażenia.

Wystąpią m.in: EKT Gdynia, Gdańska Formacja Szantowa, Mechanicy Shanty, Samhain, Sąsiedzi, Smugglers, Zejman i Garkumpel, Hambawenah, Drake, Long John Silver (Francja).
26.02 niedziela
godz. 17.00 - Koncert Finałowy "Wielkie żaglowce"
cena: 25,00

prowadzenie: Marek Szurawski
Koncert-widowisko "rejs na żaglowcu", rekrutacja załogi, ształowanie ładunku, podnoszenie kotwicy, pożegnanie portu i wypłynięcie na morze, obrzędy: "wieszania zdechłego konia" i "chrzest równikowy", praca przy żaglach wszystkim tym czynnościom towarzyszą lub je opisują szanty i pieśni kubryku. Na barwną opowieść o marynarskim życiu w XIX wieku zabierze nas Marek Szurawski - lider zespołu Stare Dzwony, który jako kapitan niecodziennej załogi złożonej z najlepszych zespołów szantowych będzie dowodził przez kilka godzin widownią krakowskiego festiwalu.
Koncert ten, to również podsumowanie festiwalu, wręczenie nagród prezentacja najlepszych zespołów Shanties 2006.

Wystąpią m.in: Banana Boat, Cztery Refy, Flash Creep, Gdańska Formacja Szantowa, Andrzej Korycki, Ryszard Muzaj, Perły i Łotry, Jerzy Porębski, Ryczące Dwudziestki, Marek Szurawski, Sąsiedzi, Smugglers, Stare Dzwony, Piotr Zadrożny, Chris Roche z Shanty Crew (Wielka Brytania), Long John Silver (Francja).
Tawerna Żeglarska "Stary Port"
od 23.02 (czwartek) do 27.02 (poniedziałek) odbędzie się w tawernie 5 koncertów towarzyszących w godz. od 23.00 do 02.00

Wstęp do tawerny tylko z biletami na koncerty festiwalowe (poza biletami na Koncert dla Dzieci) lub zaproszeniami.

opublikowane przez: admin - 2006-02-23 14:22:45

 Pegaz 696
 Laguna 730
 Tango 780 FAMILY
 VIVA 700
 Sportina 620
 Dealerzy jachtów żaglowych
Prowadzisz firmę czarterową? masz jacht, który chcesz wyczarterować? jeśli dodatkowo masz swoją stronę internetową gdzie opisujesz swoje łodzie - dodaj ją koniecznie do katalogu firm czarterowych
 Targi Wiatr i Woda n...
 Stan wody w rzekach
 Droga dojazdu do wyb...
 Prognoza pogody
pokaż archiwum...

Imieniny:
Benedykta, Filemona, Lubomierza, Lubomira, Lubomiry, Zywii
więcej o pogodzie...
Jeśli jesteś zainteresowany(a) nowościami na tej stronie, i chcesz być o nich informowany(a) na bieżąco wpisz poniżej swój adres emailowy.

Tango 720 Familii - 180 zł doba w sezonie.

Zapraszam do tanich czarterów rodzinnych jachtów na Mazurach. Jako najprawdopodobniej jedyna firma w Polsce dajemy zniżkę rodzinną : MAMA + TATA za każde dziecko 5 % zniżki. Jachty do wynajęcia w miejscowości Wilkasy obok Giżycka czyli w samym centrum Wielkich Jezior Mazurskich. Posiadamy jachty od małych, czteroosobowych łódek do wielkich ośmioosobowych jachtów. Ceny kształtują ...

BACKECKER morski 8.5m IDEALNY

Jacht stoczniowy produkcji holenderskiej z 1989roku. STAN BARDZO DOBRY, ZADBANY - GOTOWY DO PŁYWANIA! Kadłub – oryginalny żelkot. Pokład antypoślizgowy, oryginalny stoczniowy, drewno teak. Silnik stan bdb 1150 motogodzin-wymienione sekcje pompy oraz płyny. Takielunek: maszt i bom aluminiowe, rolfok sztywny. Żagle: grot i fok stan bardzo dobry marki Elvstrom Sail ...

CZARTER IŁAWA SIEMIANY MIGDA

Uwaga! Od maja 2015 roku do naszych ofert dołączy kolejna atrakcja. Już niebawem pojawi się możliwość czarteru, gdyż powiększyliśmy naszą wypożyczalnię o łódź żaglową. Sasanka Viva 700 jest idealnym wyjściem dla osób, które chcą zaznać przyjemności żeglowania po Jezioraku. Łódź posiada: 6 miejsc noclegowych, aneks kuchenny (zlewozmywak, kuchenka gazowa, podstawowe ...
więcej >> dodaj >>