Serock
Najbardziej atrakcyjne pod względem turystyczno - wypoczynkowym tereny położone są w przybrzeżnej strefie Zalewu Zegrzyńskiego. Tam także u podnóża wysokiej i stromej skarpy Narwi, przebiega szlak turystyczny oznaczony kolorem żółtym. Prowadzi on od zapory w Dębem przez kompleks leśny w Zegrzu, Jadwisin i Serock. Na trasie szlaku znajdują się liczne wąwozy, rezerwat "Zegrze" oraz zagłębienie wytopiskowe "Chojno" w Karolinie i Maryninie. Urozmaicone ukształtowanie terenu, przyległego do szlaku oraz bogata roślinność na skarpie i występującym fragmentarycznie wąskim tarasie zalewowym cieszy oko i stwarza nastrój ciszy i harmonii.

Miasto i Gmina Serock stanowią ciekawe tereny dla amatorów spędzania wolnego czasu w bliskim sąsiedztwie wody i pięknych lasów. Gmina Serock oddalona zaledwie godzinę od centrum Warszawy ma wiele do zaoferowania. W ostatnich latach na Narwi i Bugu uruchomiono cały szereg oczyszczalni ścieków, dzięki czemu wody Zalewu stały się rajem dla wędkarzy. Średnia głębokość jeziora nie jest duża, dno urozmaicone a woda czysta, pełna leszczy, sandaczy, szczupaków, okoni i sumów. Niewątpliwą ciekawostką tych wód jest fakt występowania w nich ryb sapa. Ryby te przywędrowały do Polski w połowie lat 80-tych aż z dopływów Morza Czarnego.

W okresie letnim na jeziorze organizowane są regaty, zimą tafla Zalewu pełna jest zapalonych wędkarzy i amatorów bojerów. W przeciągu kilku ostatnich lat z myślą o rozwoju turystyki powstają ciągi pieszo- rowerowe łączące najbardziej atrakcyjne zakątki gminy. Na terenie Serocka zostały poprowadzone ciekawie usytuowane trakty spacerowe. Najciekawszymi są: trakt źródlany, wąwóz przy górze Barbarki oraz trasa prowadząca od plaży miejskiej w Serocku do Yacht Klubu w Jadwisinie. Ta ostatnia trasa prowadzi bezpośrednio przy tafli jeziora, jest w dużej części wkomponowana w las i stanowi nie lada atrakcję dla miłośników rowerów górskich. Trasa nie jest bardzo trudna a relaksująca i warta pokonania.

Tereny Miasta i Gminy Serock to niewątpliwe perełki przyrodniczo krajobrazowe, które mogą się także poszczycić wieloma interesującymi historycznymi miejscami. Późnogotycki kościół parafialny w Serocku, kościół neobarokowy w Woli Kiełpińskiej oraz Pałac Radziwiłłów to z pewnością najbardziej znaczące zabytki - ale nie jedyne. Dla prawdziwych trampów kroczących śladami historii niewątpliwą atrakcją będą forty w Dębem i Zegrzu oraz ruiny zabudowań w Wąwozie Szaniawskiego.

Odrodzenie samorządu terytorialnego w latach dziewięćdziesiątych dało impuls do wszechstronnego rozwoju. Dzięki sprawnemu zarządzaniu i staraniom władz samorządowych, gmina Serock w zasadniczy sposób zmieniła swoje oblicze. Na przełomie kilku zaledwie lat zbudowano nowe kamieniczki i ratusz, zadbano o rynek dzięki czemu Serock postrzegany jest przez przyjezdnych jako czyste i urocze miasteczko. Nastąpił intensywny rozwój gospodarczy całej gminy, zadbano o sprawy bytowe i potrzeby kulturalne jej mieszkańców. Gmina tętni życiem przez okrągły rok. Dobrą tradycją stało się urządzanie cyklicznych imprez kulturalnych dla mieszkańców, wczasowiczów i turystów. Sezon imprez kulturalnych rozpoczyna kwietniowe Święto Patrona Serocka, bogate w liczne atrakcje, z których główna jest koncert jednej z gwiazd polskiej, a nawet zagranicznej estrady. Od czerwca do września na serockim molo, odbywają się seanse kina plenerowego, w lipcu czekają nas Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne - "Kupalnocka" a we wrześniu "Święto Darów Ziemi". Mieszkańcy i liczni goście spotykają się także w przeddzień wigilii, by kolędować i w Sylwestra by wspólnie witać Nowy Rok. Rokrocznie w imprezach uczestniczy rzesza mieszkańców i przyjezdnych gości - bawiąc się przy tym w szampańskich nastrojach.

Założeniem władz jest systematyczne rozwijanie gminy jako centrum turystyczno - rekreacyjnego pod Warszawą. Gmina jest przygotowana na przyjęcie inwestorów, którzy swoimi działaniami wzbogaciliby bazę rekreacyjno - sportową poprzez na przykład zbudowanie pola golfowego, aquaparku, przystani jachtowej czy otwarcie lokali gastronomicznych.źródło: www.serock.pl
Pokaż na mapie miejscowość Serock
   Miejscowości    Jeziora
 Tes 32 Dreamer
 Solina 800
 Carter 30
 TES 28 MAGNAM
 Tango 760
 Dealerzy jachtów żaglowych
Prowadzisz firmę czarterową? masz jacht, który chcesz wyczarterować? jeśli dodatkowo masz swoją stronę internetową gdzie opisujesz swoje łodzie - dodaj ją koniecznie do katalogu firm czarterowych
 Targi Wiatr i Woda n...
 Stan wody w rzekach
 Droga dojazdu do wyb...
 Prognoza pogody
pokaż archiwum...

Imieniny:
Gajusza, Kai, Leonida, Leonii, Łukasza, Sotera
więcej o pogodzie...
Jeśli jesteś zainteresowany(a) nowościami na tej stronie, i chcesz być o nich informowany(a) na bieżąco wpisz poniżej swój adres emailowy.

Silniki elektryczne zaburtowe do łodzi

Elektryczne silniki zaburtowe produkcji południowokoreańskiej marki „Flover”, do łodzi i jachtów, od 35 do 55 funtów, pięć biegów w przód, trzy biegi w tył, wskaźnik naładowania baterii, uchwyt teleskopowy, tanio, szybka dostawa. Zapraszamy do sklepu: www.corade.com.pl

Oddam w czarter Tango 780 na Jezioraku

oddam w czarter prywatny jacht TANGO780 S w okresie od 1.05.2010 do 15.10.2010 ceny do negocjacji

Czarter luksusowych jachtów Sedna 26 oraz Sedna 30!

Zapraszamy do czarteru luksusowych jachtów żaglowych Sedna 30 oraz Sedna 26. W naszej ofercie posiadamy obecnie 4 jednostki: 3 jachty Sedna 30 oraz 1 jacht Sedna 26. Cennik, zdjęcia oraz dodatkowe informacje można odnaleźć na naszej stronie internetowej www.sednayachts.pl w zakładce "czarter" Każdy jacht wypływający w czarter po za wyposażeniem standardowym ...
więcej >> dodaj >>